Kupno nowego samochodu

Gdy zdecydujemy się na zakup nowego samochodu, będą nam towarzyszyć spore emocji i adrenalina. Każdy lubi się przecież przesiadać do nowej bryki i testować ją na swoich drogach. Po samochody bardzo często udajemy się do naszych sąsiadów Niemców bądź sprowadzamy je z innych zachodnich krajów. Kupowanie samochodów używanych jest wciąż dużo bardziej popularne od tych z salonów i wiele osób stara się korzystać z dobrych i atrakcyjnych promocji. Szczególnie u Niemców można dostać dobry samochód w naprawdę okazyjnej cenie. 

Bardzo dobry stan 

Nasi zachodni sąsiedzi zarabiają dużo więcej od Polaków i ich sytuacja ekonomiczna jest sporo lepsza. Dlatego też mogą sobie dużo częściej pozwolić na zmianę auta i bardzo często robią to z totalnie błahych powodów. Jednym z nich jest na przykład obrysowanie drzwi czy też zderzaka. W Polsce naturalną koleją rzeczy była by wizyta u mechanika i szybkie pozbycie się tej małej usterki. W Niemczech i innych bogatych krajach zachodnich taki samochód bardzo często idzie w odstawkę i kupowane jest na jego miejsce inny. 

Jaką umowę należy zawrzeć?

Udając się po używany samochód za granicę warto zabrać ze sobą kogoś, kto będzie w bardzo dobrym stopniu władał językiem obcym. Jeśli mamy znajomego mechanika, który posługuje się tym językiem to powinniśmy zapłacić mu sporo pieniędzy i wziąć go ze sobą. Umowa kupna sprzedaży auta (sprawdź w artykule Kapitalni.org) którą będziemy spisywać z poprzednim właścicielem może okazać się bardzo ważna i może nam się przydać już na miejscu w Polsce między innymi wtedy, kiedy będziemy sprzedawać samochód dalej. 

Na co zwrócić uwagę?

Kupując samochód z zagranicy musimy się oczywiście liczyć z tym, że może być z nim coś nie tak. Dlatego też między innymi tak bardzo może nam się przydać pomoc mechanika i osoby znającej się zarówno na karoserii jak i na innych różnych podzespołach naszego samochodu. Z pomocą osoby znającej się na tym będziemy mieli dużą szansę na uniknięcie tego, że kupimy samochód z jakąś poważną usterką. 

Daleka droga

Wybierając się po samochód za granicę musimy być świadomi tego, że będziemy bardzo długo jechać i że warto wziąć też kogoś, kto będzie wracał zakupionym samochodem w drodze powrotnej. Musi być to na pewno doświadczony kierowca, która jeździ samochodami w dalekie trasy i nie przerazi go kilkanaście godzin za kółkiem. Ważne są również co oczywiste przerwy i zjechanie raz na kilka godzin na jakiś pożywny posiłek, tak by organizm miał dużo energii do pokonywania tysięcy kilometrów pozostałych nam do przejechania do Polski.